فیلیوس

معرفی ۱۰ عنوان از بهترین برنامه های کاهش مصرف باتری اندروید سال ۲۰۱۹

برنامه کاهش مصرف باتری اندروید فیلیوس filioos

با وجود مشخصات فنی بهترین گوشی های هوشمند موجود در بازار، در صورت کار مداوم با گوشی، تلفن شما ممکن است نهایتا ۸ تا ۱۰ ساعت کار کند. که این امر ممکن است شما را مجبور به داشتن پاوربانک کند تا آن را برای طولانی ترین زمان روشن نگه دارید. بنابراین دانستن نحوه صرفه جویی در باتری در گوشی های اندرویدی بسیار مهم است. در این مقاله از فیلیوس ۱۰ تا از بهترین برنامه های کاهش مصرف باتری اندروید را برای شما معرفی می کنم. تا به جای خرید پاوربانک یا باتری اضافی، مقداری پول پس انداز کنید!!

Battery Doctor

شاید بتوانیم برنامه Battery Doctor را قدرتمند تراز سایر برنامه های این لیست در زمینه کاهش مصرف باتری اندروید معرفی کنیم. زیرا این برنامه با قابلیت های فوق العاده مفید نقش بسیار محسوسی در ذخیره بهتر و بیشتر باتری موبایلتان دارد. همچنین این برنامه قدرتمند تا کنون در گوگل پلی بیش از ۱۰۰ میلیون دانلود داشته است. برای اینکه با بخشی از امکانات این برنامه آشنا شوید باید بدانید که میتوانید دمای باتری، روشنایی صفحه، مدیریت پردازنده گوشی، نمایش میزان مصرف باتری توسط هر برنامه و مدیریت برنامه های پرمصرف را در این برنامه در اختیار داشته باشید. همچنین گفتنی است که این برنامه زمان دقیق برای شارژ کامل گوشیتان را به شما اطلاع میدهد. این قابلیت در مواقعی که برای شارژ گوشی خود عجله دارید بسیار کارآمد است.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

DU Battery Saver PRO

با استفاده ازاین برنمه میتوانید خیلی ساده برنامه هایی که شارژ زیادی از باتری گوشی تان مصرف می کنند را شناسایی و متوقف یا حتی حذفشان کنید. همچنین می توانید برنامه های کم استفاده و غیر ضروری دستگاهتان را به منظور افزایش طول عمر باتری غیر فعال کنید.

قابلیت بسیار جالبی که برنامه DU Battery Saver PRO را از دیگر برنامه های مدیریت مصرف باتری اندروید متمایز میکند قابلیت ساخت چندیدن پروفایل حاوی دستورات و فیلترهای مختلف برای گوشی است. این قابلیت بدین صورت است که شما یک پروفایل ساخته و دستوراتی مانند خاموش کردن اینترنت، روشن یا خاموش کردن جی پی اس، فعال یا غیر فعال کردن یک برنامه و… را ایجاد نمایید. وقتی که این پروفایل را ساختید تنها کافی است که هنگام نیاز به این امکانات پروفایل آن را روشن کرده و در وقت خود صرفه جویی کنید!

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Deep Sleep Battery Saver Pro

اگر گوشی اندرویدی شما از پردازنده و دوربین و سایر امکانات قدرتمند میباشد و این امکانات حتی در زمان هایی که از آنها استفاده نمیکنید هم از میزان باتری گوشیتان می کاهد و دوست دارید طول عمر گوشیتان را به طور محسوس افزایش دهید این برنامه با امکانات فراوانی که دارد پیشنهاد بسیار خوبی برای شما است. شما میتوانید در هر لحظه گوشی خودرا آنالیز کرده و از پیشنهادات و نکات برنامه برای افزایش طول عمر باتری استفاده کنید.

برای مثال برنامه ها و بازی های کم استفاده را به منظور کاهش مصرف باتری بر روی زمانبندی دلخواه خود غیر فعال کنید و یا برعکس. تعدادی از برنامه ها یا بازی هایی را که ضروری هستند یا دوستشان دارید را به لیست سفید اضافه کنید. برنامه هایی که در لیست سفید قرار دارند هیچ محدودیت یا فیلتری برای استفاده ندارند و غیرفعال نمیشوند! همچنین میتوانید در زمانی که میزان باتری گوشیتان کم است و آن را برای تماس گرفتن ویا کارهای ضروری لازم دارید گوشی را درحالت فوق العاده قرار داده تا از همان مقدار کم باتری در زمان طولانی بهینه تر استفاده کنید.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Battery Booster

برنامه باتری بوستر با رابط کاربری بسیار ساده میتواند تمامی مشخصات باتری اعم از دمای باتری، تکنولوژی ساخت باتری، ولتاژ و… را به منظور بهبود سلامت باتری گوشیتان در اختیار شما بگذارد. با کمک این برنامه کاهش مصرف باتری اندروید شما میتوانید مدیریت کامل و همه جانبه ای روی گوشی خود داشته باشید تا به بهبود عملکرد باتری کمک محسوسی کنید. همچنین شما میتوانید برای راحتی بیشتر و سریع تر ویجت برنامه را بر روی صفحه اصلی گوشی داشته باشید. البته از امکانات خوب برنامه میتوان به پشتیبانی از زبان فارسی و بدون تبلیغ بودن برنامه نیز اشاره کرد.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Ultra Fast Charge

اگر برای شارژ کردن گوشی تان مجبور به صرف زمان زیادی هستید و گوشی تان دیر شارژ میشود این برنامه  کاهش مصرف باتری اندروید راه چاره شماست! تنها کافی است که این برنامه را روی دستگاه اندرویدی تان نصب کرده و گوشی تان را به شارژ بزنید تا شاهد کاهش فوق العاده زمان برای شارژ شدن گوشی تان باشید! با این برنامه شما می توانید همیشه سلامت باتری مثل دما و ولتاژ گوشی را نظارت کرده و با تمام مشخصات آن آشنا شوید. این برنامه هنگام شارژ کردن جهت افزایش سرعت شارژ گوشی صفحه نمایش را تیره سرویس ها و برنامه ها را بسته و رم دستگاه را خالی میکند. اینگونه است که برای شارژ کامل گوشی خود نیاز به صرف زمان زیادی ندارید!

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Fast Charger 10x

این برنامه موجب افزایش عمر و کارکرد باتری دستگاه میگردد. همچنین یک برنامه فوق العاده قوی برای افزایش سرعت شارژ باتری میباشد که قادر به افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی سرعت شارژ گوشی است. زمانی که شارژر به گوشی متصل میشود برنامه به صورت خودکار اجرا میشود و شما تنها باید دکمه شروع برنامه را فشار بدهید.

تمامی برنامه ها و سرویس هایی که سرعت شارژ گوشی را کاهش میدهند و به باتری گوشی آسیب میزنند مانند وای فای بلوتوث جی پی اس چراغ قوه و… توسط این برنامه شناسایی و متوقف میشوند. همچنین مانند دیگر برنامه های کاهش مصرف باتری اندروید مشابه در این برنامه نیز شما قادر به نظارت بر سلامت گوشی هستید. حتی اگر از کارکرد همچین برنامه ها هیچ اطلاعی ندارید با کمک رابط کاربری فوق العاده زیبا و ساده اش میتوانید کار با آن را خیلی سریع فرابگیرید.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

kaspersky battery life

کسپرسکی با استفاده از راهکارهای فوق العاده اش تمامی برنامه های روی گوشی شما را اسکن برنامه های پرمصرف را شناسایی و مچ برنامه های پرمصرف را میگیرد. حال شما تصمیم میگیرید این برنامه پرمصرف حذف شود فعالیتش در پس زمینه متوقف شود ویا در لیست سفید قرار بگیرد و هیچ محدودیتی برای اجرا در پس زمینه نداشته باشد. اما متوقف کردن برنامه به این معنا نیست که در کار برنامه حتی ذره ای اختلال یا کندی پیش بیاید.

به منظور کاهش مصرف باتری تنها فعالیت برنامه در پس زمینه متوقف شده و با اجرای آن برنامه روی دستگاه فعالیتش کاملا عادی انجام گیرد! اما سوالی مهم در اینجا گریبان کسپرسکی را میگیرد. آیا کسپرسکی که دایما در پس زمینه دستگاه اجرا میشود و مصرف هر برنامه را زیر نظر میگیرد خودش باعث مصرف زیاد باتری نمیشود؟ خوشبختانه کسپرسکی این موضوع را تضمین کرده که برنامه اش در حال اجرا تنها از یک درصد از حجم کل باتری گوشی استفاده میکند! پس میتوانید خیلی راحت این برنامه را نصب و گوشی خود را به آن بسپارید.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Go Battery Saver & Power Widget

این نرم افزار قادر به اعمال تنظیمات ویژه ای برای افزایش طول عمر و سلامت باتری دستگاه شماست. فعالیت برنامه های کم استفاده و غیر ضروری غیر فعال شده تا در نتیجه از هدر رفت انرژی باتری کم شود. با این برنامه خودتان هم میتوانید درصد مصرف هر برنامه را هم خیلی دقیق بررسی کرده و خودتان دست به اعمال تغییرات در آنها شوید. همچنین میتوانید مدت زمانی را که باتری گوشی شما تا خالی شدن دوام میاورد را در حالت های مختلف مانند فیلم تماشا کردن بازی کردن تماس گرفتن و… را ببینید و مطابق با آن زمان از گوشیتان استفاده کنید. با اعمال این تنظیمات روی برنامه ها و سرویس ها شما میتوانید زمان بسیار بیشتری را بدون نگرانی اتمام باتری با گوشی به فیلم دیدن و بازی کردن بپردازید.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Avast Battery Saver

این نرم افزار با اعمال محدودیت ها ویا غیر فعال کردن آنها موجب افزایش ۲۰ درصدی میزان باتری گوشی و بهبود عملکرد و سرعت بخشیدن به سیستم عامل اندرویدتان میشود. شما میتواند با توجه به موقعیت خود یکی از پروفایل های آماده برنامه یعنی حالت شب/درحال کار/درخانه/اورژانسی و هوشمند را انتخاب کرده و یا یک پروفایل شخصی طراحی و اعمال کنید. هر کدام از این پروفایل ها باتوجه به شرایط شما وایفای/بلوتوث/چراغ قوه و… را فعال یا غیرفعال میکند که میتواند نقش بسیار محسوس در ارتقا سلامت و کارکرد باتری گوشی شما داشته باشد.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

Green Battery Saver & Manager

این نرم افزار یک ابزار بسیار مفید برای بهینه سازی و کم کردن مصرف باتری گوشی میباشد که رابط کاربری بسیار ساده و زیبا دارد ولی بر عکس بسیاری از برنامه های مشابه تنظیماتی خودکار داشته و نیاز به کمترین فعالیت شما میباشد که بسیار در این کار تسریع بخشیده و کار را برای کاربران بسیار ساده تر میکند.

دانلود برای اندروید فیلیوس filioos

سید سپهر سبحانی

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*